Atlantic Rally for Concept Cruisers 2017 | Wyspy Kanaryjskie wakacje last minute. Nie tylko dla żeglarzy | Concept Cruising - Make Life An Adventure
arc, atlantic rally for cruisers 2017, sailing, żeglarstwo, atlantyk, ocean atlantycki, Wyspy Kanaryjskie, wakacje, morze, ocean,
1419
post-template-default,single,single-post,postid-1419,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Atlantic Rally for Concept Cruisers 2017

Jesień jest piękna, tak mówią, jest złota i przytulna, z końcem lata słychać z każdej strony, że upał już nas zmęczył, chcemy ognia w kominku, chcemy herbatki i wieczorów z książką. W rzeczywistości jednak już w drugim tygodniu września chcemy powrotu atmosfery letniej lekkości, a w czwartym rutynowe przygnębienie wchodzi nam w krew i jest tylko gorzej.
Myśląc o tym trzeźwo cały czas jesienno-zimowego bytowania niewiele nam może zaoferować. O ekscytujące przygody trudno, bo pogoda i otoczenie niezachęcające, od poznania czy nauczenia się czegoś nowego wymigujemy się brakiem czasu, a radość i pasję życia zabiera nam szara aura.
Kawa, szkoła, praca dom, kawa, szkoła, kawa, kawa…

Średnio pozytywny obraz egzystencji:)

I tu, w nasze zdemotywowane organizmy, wkracza następująca wizja: szafirowy, tajemniczy ocean, przecudne skaliste wybrzeże, widoki zapierające dech w piersiach, drogi prowadzące w dziką dal. Rozanielony? Dalej murowane miasteczka, urokliwe porty, dźwięki muzyki i śmiechu tych “zadowolonych z życia”. (W tym momencie rozmarzony uśmiech już nie schodzi z twarzy:)). Wspaniale jedzenie, szczęśliwi Hiszpanie, cudne zachody słońca i temperatura nie niższa niż 20 stopni. Cały Rok!


Teraz, gdy błoga ekscytacja już sięga zenitu, mówię o co chodzi: Wyspy Kanaryjskie, Niby Europa, niby Afryka, mały kontynent, abolutnie jedyny w swoim rodzaju. Świat kompletny, ba, utopia wręcz, gdzie znajdziemy wszystko, co chcemy mieć, gdy deszcz nie chce przestać padać: słońce, zabawę i całą moc atrakcji. Możemy chodzić po górach, możemy plażować, możemy nurkować, możemy żeglować… Przygoda na każdym kroku – a przecież to jej właśnie pragniemy.

A jeśli o przygodach mowa, to w samym środku naszej mokrej jesieni, końcem listopada, na Gran Canarii rozpoczyna się duże żeglarskie wydarzenie – ARC “Regatta”2017 (Atlantic Rally for Cruisers), czyli regaty- wyścig żaglowców. Sprawa istotna w świecie żeglarzy, którzy rokrocznie wyruszają z Kanarów, by dotrzeć aż na drugi brzeg Atlantyku, na Karaiby. Impreza międzynarodowa, o dużym zasięgu, wzbudzająca ogrom emocji, nie tylko u samych uczestników, ale i mieszkańców, czy turystów. Jest ciekawie, jest hucznie, jest inaczej – z pewnością warto zobaczyć, to jak balsam na nasze zszarzałe, posmutniałe, listopadowe serca.
Ale człowiek, jak to człowiek; chce przygód, chce nowości, ale zabrać się za wszystko nie może. Szuka świata, łaknie magii odkrywania, ale organizacji brak. Niby wszystko pięknie, ale przecież nie przepłynę Atlantyku..nie musisz, mam inną propozycję.

Concept – jedno słowo, wiele możliwości. Jesteśmy podekscytowani ekscytowaniem innym. Organizujemy przygody waszego życia, zabierając w miejsca, których nie zobaczy zwykły turysta. Będziemy nurkować, będziemy żeglować, będziemy się poznawać. Poszerzać horyzonty. Najwyższa pora przestać się bać i zwyczajnie coś przeżyć. Bo po to jest życie. Spraw by Twoje stało się przygodą. Z chwilą, gdy zawodnicy ARC ruszą na podbój wód, my także zaczniemy swój wyjątkowy rejs. Bardziej kameralny, pełen emocji, taki, który odwróci wasza rzeczywistość. Będzie odkrywczo i bardzo pięknie…

Więcej informacji niebawem…

Ahoj!

@jm

fb Instagram

No Comments

Post A Comment