Atlantic Rally for Concept Cruisers 2017 cd... | Wyspy Kanaryjskie wakacje last minute. Nie tylko dla żeglarzy | Concept Cruising - Make Life An Adventure
1442
post-template-default,single,single-post,postid-1442,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Atlantic Rally for Concept Cruisers 2017 cd…

Trochę czasu już minęło, listopad się zaczął, a pogoda, jak nie zachęcała, tak teraz.. odrzuca jeszcze bardziej. A my obiecaliśmy ekscytować, czarować, rozgrzewać. Zaciekawić przygodą, która pozwoli zapomnieć o ponurym otoczeniu.

Wspominaliśmy o ARC – Atlantic Rally for Cruisers – międzynarodowych regatach organizowanych rokrocznie i zrzeszających zapalonych żeglarzy podróżników, którzy wyruszają z Kanarów na Karaiby.
Jest to wydarzenie o naprawdę dużej randze, bardzo popularne i generujące wiele emocji wśród uczestników. A my, spragnieni gorących słonecznych rewelacji ze świata przygód i wyzwań, przyjrzymy się wydarzeniu z bliska:

Regaty organizowane są od 1986 roku, zawsze w listopadzie, zawsze z Las Palmas na dalekie Karaiby. Tegoroczny wyścig rozpoczął się 5 grudnia (trasa przez Wyspy Zielonego Przylądka), a 19 listopada rozpoczyna się rejs bezpośrednio na Karaiby. Grono zapaleńców ma czas do 15 grudnia aby dotrzeć do Saint Lucia po drugiej stronie Atlantyku.
Połowa grudnia, kiedy my myślimy o barszczu i pierogach, tamci pasjonaci cieszą się udaną podróżą, na plaży raczą się słońcem i wodą z kokosa. Jak wiecie start ARC można obserwować z nami. Wspólnie pożegnamy profesjonalistów i wyruszymy na własna wyprawę, bogatą w pyszne jedzenie, słony ocean i bezchmurne niebo. Będziemy poszerzać horyzonty, wzajemnie się inspirować i gromadzić wspomnienia.
Dużym wydarzeniom zawsze towarzyszą duże emocje; sama myśl o obserwacji ludzi zaangażowanych, szczęśliwych z realizacji swych celów, zmobilizowanych do działania napełnia serce otuchą. To doskonała lekcja dla nas – nudnych domowników – by pijąc kolejny łyk herbaty zainspirować się ich pasją i zacząć wdrażać w życie przygodę. Jak? Właśnie tak – obserwując pasjonatów, szukając nowości, rozmawiając z ciekawymi ludźmi. Zaczynamy od małych zmian, drobnych kroczków w kierunku ciekawej przyszłości – odkrycie własnej drogi pełnej przygód to tylko kwestia czasu.

Przede wszystkim, nie dajcie się zamknąć, nie dajcie przyzwyczaić do jednego – dajcie się porwać specjalistom do spraw przygód! Świat nie kończy się na regatach, mamy znacznie więcej fantastycznych nowinek, Ziemia jest długa, szeroka i głęboka – może następnym razem zejdziemy pod powierzchnię…?

 

@jm

PS. Już wkrótce relacja ze startu regat.

Zobacz inne wpisy na Blogu

Odwiedź nasze strony Facebook lub Instagram

 

No Comments

Post A Comment