Polecane miejsca | Wyspy Kanaryjskie wakacje last minute. Nie tylko dla żeglarzy | Concept Cruising - Make Life An Adventure
449
page-template-default,page,page-id-449,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
bm
Kamień Pomorski

Kamień Pomorski


Kamień Pomorski jest niewielkim miastem w północno-zachodniej Polsce. Od Morza Bałtyckiego  dzieli go tylko godzina żeglugi, można też żeglować po Zalewie Kamieńskim. W sezonie zjeżdżają się tutaj turyści na letni wypoczynek, więc miasto ma dużo atrakcji i udogodnień. Niedaleko od mariny znajduje się duży supermarket, w mieście można zjeść dobrą rybę, obejrzeć zabytki.

Świnoujście

Świnoujście


Miasto możemy odwiedzić już po 5 – 6 godzinach płynięcia. Jest to popularne wśród turystów miasto, co ciekawe od strony polskiej można się do niego dostać wyłącznie promem lub jachtem. Wśród tutejszych atrakcji znajdziemy zabytkowe forty, muzeum rybołówstwa morskiego, czy zorganizowane dla zwiedzających „podziemne miasto”. Podczas wizyty nie można pominąć największej w Polsce latarni morskiej.

Borholm

Borholm


Jest świetnym wyborem dla osób lubiących ciszę i spokój. Od jego pełnych dorsza łowisk dzieli nas tylko 12 godzin drogi. W urokliwych rybackich wioskach często nie zastaniemy zbyt wielu atrakcji, jednak krajobraz jest niezapomniany. Na północy wyspy, niedaleko Allinge, można zwiedzić średniowieczny zamek Hammershus, a w drodze powrotnej zawinąć na wyspę Christianso i poznać jej niezwykłą historię.

Stralsund

Stralsund


Stralsund leży w odległości ok. 14 godzin żeglugi od Kamienia Pomorskiego, połowa drogi wiedzie przez pełną urokliwych porcików zatokę Greifswaldzką. Jest to piękne i pełne zabytków miasto. Można ty zwiedzić starówkę , muzeum morskie, czy oceanarium. Jednym słowem każdy znajdzie coś dla siebie. Wieczorem na zmęczoną załogę czeka zimne piwo w jednej z najstarszych tawern portowych w europie założonej już w 1332 r.

Uckermunde

Uckermunde


Znajduję się po niemieckiej stronie zalewu szczecińskiego. W mieście jest wiele atrakcji które przypadną do gustu szczególnie najmłodszym, takich jak zoo,czy ścianka wspinaczkowa. Amatorzy opalania znajdą tutaj plażę, a woda w zalewie jest dużo cieplejsza niż na otwartym morzu. W okolicy przepięknego starego miasta znajduje się wiele restauracji w których każdy znajdzie coś dla siebie.